Wyroby ze stali narzędziowej

Stal narzędziowa służy jak sama nazwa wskazuje do produkcji narzędzi,  Ze stali tej jest możliwe również wytworzenie elementów przyrządów pomiarowych oraz odpowiedzialnych uchwytów.

Dzięki dużej zawartości węgla (stale nadeutektoidalne), właściwej obróbce cieplnej i użyciu odpowiednich dodatków stopowych, materiał wyróżnia się wysoką twardością oraz jest odporny na ścieranie, odkształcanie i przegrzanie. Najczęściej spotykanymi dodatkami do stali stopowej są: chrom, mangan, wolfram, molibden, wanad, tytan, niob. Stale narzędziowe możemy wyróżnić węglowe i stopowe (do pracy na zimno i na gorąco oraz szybkotnące). 

Nasza oferta obejmuje: blachy (formatki) oraz pręty.

Wyroby te znajdują się w naszym magazynie lub są niezwłocznie sprowadzane bezpośrednio od producentów.

Gatunki stali narzędziowej

STALE NARZĘDZIOWE DO PRACY NA ZIMNO

Narzędzia wykonane z tej stali nie mogą nagrzać się powyżej temperatury 250o C. Charakteryzują się dużą twardością i odpornością na ścieranie.

PN DIN
NC6 1.2063
NC10 1.2201
NC11 1.2080
NC11LV 1.2379
NMV 1.2842
NZ3 1.2550

STALE NARZĘDZIOWE DO PRACY NA GORĄCO

Produkty ze stali narzędziowej do pracy na gorąco są przeznaczone na narzędzia, które pracują w zakresie temperatur od 250ºC do 700ºC. Tą stak wykorzystuje się na martyce, przebijaki, trzpienie, formy odlewnicze i narzędzia do wyciskania.

PN DIN
WCL 1.2343
WCLV 1.2344
WNLV 1.2714

STALE SZYBKOTNĄCE

Narzędzia szybkotnące z dużymi szybkościami potrzebuje odpowiedniej stali. Stal szybkotnąca jest twarda i odporna naścieranie i może pracować w temperaturach nawet do 650oC.

Najwiekszy wybór stali narzędziowej na Śląsku

Jeśli poszukujesz stali narzędziowej w okolicach Śląska to nasza oferta może być idealna dla Ciebie! Skontaktuj sie  z nami poprzez formularz poniżej, bądź zadzwoń - odpowiemy na Twoje pytania.