Blacha stalowa

Blacha stalowa to produkt niezwykle funkcjonalny, zadziwiający użytkowników i klientów hurtowni stali swoją trwałością. Z powodzeniem zastąpi klasyczną dachówkę, będąc jego tańszym i atrakcyjniejszym z punktu widzenia wielu branży odpowiednikiem. Blacha stalowa pozwala na wybór jednego wśród kilkunastu kolorów. Specjalnie wyprofilowane połączenia w blasze stalowej sprawiają, że materiał do złudzenia może przypominać dachówkę - dużo lżejszą i bardziej kompaktową. Sprawia to, że jest uniwersalna i prosta w montażu. Ponadto, produkt jest zabezpieczony specjalną powłoką antykorozyjną, co pozwala na wieloletnie użytkowanie.

Charakterystyka i zastosowanie blachy stalowej

Blacha stalowa jest podstawowym materiałem, z którego wykonuje się blachodachówki, opierzenia czy blachy trapezowe. Można ją zamówić w jednym z kilkunastu kolorów według gamy kolorystycznej z palety RAL. Przed nałożeniem koloru, blachy wcześniej zostają ocynkowane, co chroni je przed korozją. Blachy stalowe łączy się “na zakładkę”, uprzednio odpowiednie ją przycinając. Blachy stalowe podlegają dosyć prostej obróbce materiałowej. Jedyną prawidłową formą obróbki tego materiałów jest cięcie na zimno przy pomocy nożyc do blach. Ważne, aby do blachy stalowej nie używać szlifierki kątowej czy cięcia na ciepło. Taka praca z produktem może powodować pojawienie się rdzy w miejscu przecięcia. Najpowszechniejszym zastosowaniem blachy stalowej są pokrycia dachu.

Sklep

Sprawdź ofertę blach stalowych

Oferta Polstal

W odpowiedzi na potrzeby klientów hurtowni stali Polstal wzbogaciliśmy naszą ofertę o blachy stalowe zarówno zimnowalcowane, jak i gorącowalcowane. Każdy z produktów spełnia określone normy jakości i wytrzymałości. Dokładną specyfikację blachy stalowej udostępniamy po wcześniejszym kontakcie z pracownikami naszej firmy.

Blachy gorącowalcowane

Blachy stalowe gorącowalcowane powstają w ściśle kontrolowanych warunkach ze względu na pracę z wysoką temperaturą. Posiadają one doskonałe i pożądane w wielu dziedzinach przemysłu właściwości fizyczne i chemiczne, a także właściwości spawalnicze. Zakres zastosowania blach stalowych gorącowalcowanych obejmuje m.in. budowę konstrukcji stalowych, wież wartowych, maszyn przemysłowych, pojazdów czy elementów mostów. Dokładne właściwości blach stalowych gorącowalcowanych są zdeterminowane przez stosunek zawartości poszczególnych stopów metalu.

Blachy zimnowalcowane

Istotą powstawania blach stalowych zimnowalcowanych jest ich produkcja w temperaturze niższej niż wartość temperatury mięknięcia stopu żelaza z węglem. Proces ten obejmuje kolejno walcowanie i  żarzenie rekrystalizujące, nadających blachom odpowiednią grubość materiału. Jakość i wytrzymałość tego rodzaju blach zależy od zawartości konkretnych stopów metalu, które nadają produktowi pożądanych właściwości. Blachy stalowe zimnowalcowane znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej, elektrotechnicznej, AGD czy branży grzewczej.

Sklep

Kup w naszym sklepie blachy stalowe

Postaw na Polstal

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży produktów metalowych spełniających światowej klasy standardy jakościowe i wytrzymałościowe. Skorzystaj z oferty blach stalowych, produktów ze stali nierdzewnej czy czarnej i poznaj nowe oblicze jakości.