Blacha stalowa

Blacha stalowa to produkt niezwykle estetyczny, jednocześnie zadziwiający swoją trwałością. Z powodzeniem zastąpi klasyczną dachówkę, będąc jego tańszym i atrakcyjniejszym odpowiednikiem. Blacha stalowa pozwala na wybór jednego wśród kilkunastu kolorów. Specjalnie wyprofilowane połączenia w blasze stalowej sprawiają, że materiał do złudzenia może przypominać dachówkę - dużo lżejszą i bardziej kompaktową. Sprawia to, że blacha stalowa jest uniwersalna i prosta w montażu. Ponadto, produkt jest zabezpieczony specjalną powłoką antykorozyjną, co pozwala na wieloletnie użytkowanie.

W swojej podstawowej ofercie posiadamy między innymi:

  • blachę stalową,
  • blachę ze stali nierdzewnej,
  • blachę ze stali węglowej blachę ze stali czarnej.

Szczegóły oferty poznasz odwiedzając pozostałe kategorie produktów lub kontaktując się z naszymi pracownikami. Poznaj nową odsłonę jakości blach stalowych i nie tylko.

Blacha stalowa - charakterystyka i zastosowanie

Blacha stalowa jest podstawowym materiałem, z którego wykonuje się blachodachówki, opierzenia czy blachy trapezowe. Blachę stalową można zamówić w jednym z kilkunastu kolorów według gamy kolorystycznej z palety RAL. Przed nałożeniem koloru, blachy wcześniej zostają ocynkowane, co chroni je przed korozją. Blachy stalowe łączy się “na zakładkę”, uprzednio odpowiednie ją przycinając. Blachy stalowe podlegają dosyć prostej obróbce materiałowej. Jedyną prawidłową formą obróbki tego materiałów jest cięcie na zimno przy pomocy nożyc do blach. Ważne, aby do blachy stalowej nie używać szlifierki kątowej czy cięcia na ciepło. Taka praca z produktem może powodować pojawienie się rdzy w miejscu przecięcia. Najpowszechniejszym zastosowaniem blachy stalowej są pokrycia dachu.

Blacha ze stali nierdzewnej - charakterystyka i zastosowanie

Blacha ze stali nierdzewnej jest jednym z najtrwalszych i najbardziej niezawodnych materiałów. Wszystko to za sprawą domieszki chromu i niklu, która tworzy na blasze niewidzialną powłokę, zabezpieczającą ją przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych. Blachy stalowe mogą być kształtowane na wiele różnych sposobów, co pozwala uzyskać trwałe wykończenie o pożądanej fakturze. Produkt może występować w formie o obniżonej chropowatości, ponadto mogą być gładkie, szczotkowane a nawet wzorzyste. Blachy ze stali nierdzewnej zarówno znajdują zastosowanie w instalacjach zewnętrznych - narażonych na silne promieniowanie czy mróz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Sklep

Kup w naszym sklepie blachy ze stali nierdzewnej

Blacha ze stali węglowej - charakterystyka i zastosowanie

Materiał ten pokryty jest specjalną, nieprzywierającą warstwą, dzięki której są łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na wysoką temperaturę, nie wchodząc w reakcję z innymi produktami. Głównym atutem blachy ze stali węglowej jest jej trwałość nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Traktowana odpowiednimi narzędziami może służyć długie lata. Blachy ze stali węglowej są bardzo popularnym produktem przy wytwarzaniu form do ciast, ponieważ materiał ten nie przenosi smaku czy zapachu, nie wchodzi w reakcje chemiczne z odczynem o wartości poniżej lub powyżej 7 oraz pozwala na utworzenie z niej formy o dowolnym rozmiarze.

Blacha ze stali czarnej - charakterystyka i zastosowanie

Blachę czarną można określić inaczej blachą czarną węglową. Jest to stop węgla i żelaza, który uprzednio został zahartowany w obróbce cieplnej a następnie poddany obróbce plastycznej. Jest to materiał bardzo trwały, odporny na większośc uszkodzeń mechanicznych. Ten typ materiału najczęściej wykorzystuje się w dziedzinach takich jak budownictwo czy ślusarstwo. Blacha ze stali czarnej jest również produktem często wykorzystywanym w warsztatach samochodowych, jako element konstrukcyjny.

Sklep

Kup w naszym sklepie blachy ze stali czarnej

Postaw na Polstal

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży produktów metalowych spełniających światowej klasy standardy jakościowe i wytrzymałościowe. Skorzystaj z oferty blach stalowych, produktów ze stali nierdzewnej czy czarnej i poznaj nowe oblicze jakości.