Stal specjalna

Poszukujesz sprawdzonego dostawcy wyrobów ze stali? Potrzebujesz informacji na temat stali specjalnej? Wysoka jakość i atrakcyjna cena są dla Ciebie ważne? Skorzystaj z naszej oferty! Firma Polstal spełni wszystkie Państwa wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem!

Czym jest stal specjalna?

Tam, gdzie panują specyficzne warunki środowiskowe czy wysokie obciążenia, zwykła stal nie wystarcza – w takich sytuacjach potrzebna jest stal specjalna, czyli gatunek metalu chemicznie aktywny, stworzony do specjalnych zastosowań. Wyróżnia się on większą zawartością dodatków stopowych, które przekładają się na właściwości fizyczne i chemiczne. Produkcja stali specjalnej odbywa się w specyficznych i wymagających warunkach w trakcie obróbki cieplnej wykonywanej w określonym reżimie.

Poszczególne gatunki stali specjalnych różnią się rodzajem wykorzystanych w ich produkcji domieszek. Przykładowo - głównym dodatkiem stali nierdzewnej jest chrom, w stali żaroodpornej i żarowytrzymałej poza chromem występuje również krzem i aluminium, z kolei stal odporna na zużycie wyróżnia się podwyższoną zawartością manganu. Poza wymienionymi gatunkami stal specjalną dzieli się również na: stal kwasoodporną, magnetyczną oraz Hadfielda. Jako specjaliści wiemy, jak istotny jest dobór konkretnego gatunku/produktu ze stali specjalnej do oczekiwań klienta i przeznaczenia, dlatego otaczamy naszych klientów kompleksową opieką. Wystarczy nam zaufać, a my zajmiemy się całą resztą.

Właściwości stali specjalnej

Przy produkcji stali specjalnej najczęściej wykorzystuje się domieszki niklu, wolframu, molibdenu, tytanu, niobu, glinu czy miedzi. Dodatki w stalach mają bezpośrednie przełożenie na ich właściwości fizyczne, technologiczne i mechaniczne. O szczegółach dotyczących parametrów czy danych technicznych wybranych produktów ze stali specjalnej poinformują Cię pracownicy firmy Polstal.

Polstal - dostawca stali specjalnej

Polstal to firma z ponad 15-letnim doświadczeniem, która od początku istnienia zajmuje się kompleksowym zaopatrywaniem przedsiębiorstw w dedykowane wyroby hutnicze. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo rynek stali się rozwija i każdego dnia staramy się do tych zmian dostosować, oferując coraz to wyższej jakości wyroby ze stali oraz pozostałe usługi. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta, dlatego przy każdym zleceniu wykazujemy zaangażowanie, elastyczność i zrozumienie potrzeb. Nawet najbardziej wymagający klient będzie usatysfakcjonowany zakupami wyrobów hutniczych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wyroby ze stali węglowej, ale również szeroką gamę produktów wykonanych ze stali specjalnej. Firma Polstal jest w stanie sprowadzić różnorodne materiały nietypowe i trudno dostępne, przeznaczone do specyficznych zastosowań. Potrzebujesz wyrobu ze stali o wyjątkowych parametrach? Skontaktuj się z pracownikami naszej firmy w celu omówienia szczegółów oferty i dokonania analizy potrzeb.

Pozostałe wyroby ze stali

W bogatej ofercie Polstalu znajdziesz nie tylko wyroby ze stali chromowej, czarnej, kotłowej, nierdzewnej, żarowej, czy stali corten, ale również wysokiej jakości wyroby gatunkowe, pochodzące od renomowanych, polskich i zagranicznych producentów. Specjalizujemy się w dostawach materiałów nietypowych, trudnodostępnych i przeznaczonych do specjalnych zastosowań. Wszystko po to, by w pełni sprostać wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów ceniących sobie terminową realizację zamówień i wysoką jakość. 

Nasza oferta obejmuje:

  • blachy z walcowania na wymiary ścisłe ze wszystkimi wymaganymi odbiorami,
  • blachy trudnościeralne typu HB 400, 450 oraz 500,
  • blachy o podwyższonej wytrzymałości w gat. S690QL,
  • blachy łezkowe o szerokości 2000 mm,
  • ceowniki UPE i kątowniki gięte na zimno,
  • dwuteowniki typu IKS oraz HKS,
  • łebkowniki (w pełnym zakresie) - również malowane, ze wszystkimi wymaganymi odbiorami,
  • zbrojenia budowlane.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi wyrobami ze stali specjalnej, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie doradzimy w wyborze i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Zapraszamy!