Dwuteowniki szerokostopowe HEA, HEB oraz HEM

Dwuteowniki znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Jest to zasługa ich właściwości, do których należy m.in. ponadprzeciętna trwałość, a także odporność na czynniki mechaniczne oraz nacisk. Przez wzgląd na fakt, że jest to bardzo praktyczny wyrób nasza hurtownia stali przy produkcji profili HEA stosuje materiały, które spełniają niezbędne wymagania odpowiednich dyrektyw. Każdy szczegół jest dla nas ważny. Wszystko po to, by zapewnić pełne bezpieczeństwo w konstrukcjach budowlanych i inżynierskich, w których wykorzystywane są nasze wyroby hutnicze.

Rodzaje dwuteowników

Istnieją różne typy dwuteowników. Pierwszą grupę stanowią dwuteowniki szerokostopowe HEA (lekkie), HEB (normalne) oraz HEM (ciężkie). Ich wymiary wynoszą od 90/100/5/8 do 180/180/8.5/14. Według kolejności są one zgodne z DIN 1025-3, DIN 1025-2 i DIN 1025-4. Te dwuteowniki, m.in. dwuteowniki HEA, stosowane są w handlu i przemyśle np. w budowie maszyn i wszelkiego rodzaju urządzeń. Kolejną grupę stanowią dwuteowniki europejskie typu I o wymiarach od 80/46/3.8/5.2 do 240/120/10/12. Są one przede wszystkim wykorzystywane w przemyśle. Ostatni zbiór to standardowe dwuteowniki europejskie o wymiarach zgodnych z DIN 1025. Jest tylko jedna z klasyfikacji, gdyż dwuteowniki mogą być podzielone również ze względu na zastosowany materiał np. stal, czy drewno.

Tablica kształtowników HEA

W ofercie Polstal znajdują się wyłącznie profile HEA.  Kształtownik HEA może być stosowany w obszarach inżynieryjnych i budowlanych, głównie do formowania np. słupów, wiązarów, czy innych elementów konstrukcyjnych. Chcesz otrzymać informację o cenie dwuteownika HEA? Wyślij e-mail lub zadzwoń. Pomożemy z tablicy HEA dobrać produkt dopasowany do Twoich potrzeb. Zobacz tablicę dwuteowników HEA i zamów przy pomocy poczty elektronicznej lub telefonu. Zapraszamy do współpracy!