Producent prętów ciągnionych Katowice

Poszukujesz dostawcy płaskowników ciągnionych na Śląsku? Sprawdź naszą ofertę! Pręt ciągniony jest produktem, który tworzony jest z niezwykłą precyzją. Pręt po obróbce jest materiałem o obniżonej elastyczności względem materiału początkowego i traci również na średnicy, jednak staje się bardziej wytrzymały i współcześnie jest niezbędny w wielu działach produkcji. Współpracując z doświadczonym producentem prętów ciągnionych jesteśmy w stanie oferować szeroki wybór prętów ciągnionych w Katowicach i okolicach o różnych parametrach w zależności od potrzeb klienta w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą prętów ciągnionych.

W jaki sposób produkowane są pręty ciągnione dla Klientów z Katowic?

Pręt stalowy ciągniony może wydawać się jednym z podstawowych budulców w wielu gałęziach przemysłu, jednak na jego powstawanie składa się kilka skomplikowanych etapów obróbki. Aby pręt ciągniony został wykonany prawidłowo, niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu hutniczego, ale i również odpowiedniej wiedzy oraz zespołu o konkretnych umiejętnościach, zupełnie jak w przypadku walcówki. Jest to materiał, który został wydłużony mechanicznie względem surowego produktu kosztem zmniejszenia jego średnicy (fi). Produkt tworzony jest zazwyczaj na gorąco, jednak niekiedy dopuszczalna jest możliwość tworzenia pręta ciągnionego na zimno. Po specjalistycznej obróbce drut ciągniony wyróżnia się dużą wytrzymałością, jednak może posiadać mniejsze możliwości pod względem elastyczności. Cena pręta ciągnionego uzależniona jest od specyfiki konkretnego zamówienia. W procesie ciągnienia można wykorzystywać m.in. ciągadło. Podczas ciągnienia stali ważne jest zapewnienie wysokiej dokładności wymiaru na całej długości prętów stalowych.

Jakie jest zastosowanie prętów ciągnionych na wymiar?

Pręty ciągnione znajdują szerokie zastosowanie i są jednymi z najbardziej uniwersalnych wśród wyrobów ze stali. Pręt ciągniony jest produktem bardzo pożądanym wśród przedstawicieli wielu branż, ponieważ materiał ten pozwala na dowolne modyfikacje i łączenia. Główną jego cechą jest odporność na korozję oraz niewrażliwość na czynniki zewnętrzne. Pręty ciągnione okrągłe, czy pręty kwadratowe o różnej średnicy wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie niezbędna jest najwyższa precyzja wykonania. Wśród branż warto wymienić m.in. przemysł meblarski, czy branżę motoryzacyjną. Jest to niezastąpiony materiał w trakcie budowy maszyn przemysłowych oraz budowy systemów ogrodzeniowych, czy innych konstrukcji. Wspołpracujemy z doświadczonymi producentami płaskowników ciągnionych, dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

Pręty ciągnione Katowice, województwo śląskie

Pręty ciągnione charakteryzują się okrągłą średnicą w przekroju, która pozwala na uzyskanie czystej, precyzyjnie wykończonej powierzchni i gładkiej, co minimalizuje późniejsze etapy obróbki wykończeniowej. Pręty okrągłe ciągnione są produktami bezkonkurencyjnymi na współczesnym rynku materiałotwórczym, ponieważ tworzenie ich formy charakteryzuje się dużą precyzją i umożliwia regulację kształtu, średnicy oraz długości. Do produkcji prętów ciągnionych wykorzystany jest zaawansowany i nowoczesny sprzęt oraz najlepsze gatunki stali. Jako sprawdzona hurtownia wyrobów hutniczych z pozycją lidera na polskim rynku Polstal posiadamy w swojej ofercie najwyższej jakości pręty ciągnione sześciokątne, pręty stalowe ciągnione, pręty stalowe okrągłe, druty, pręty walcowane, a także setki innych produktów. Zapewniamy fachowe doradztwo, konkurencyjne ceny, kompleksową obsługę i optymalny czas realizacji zamówień. Decydując się na zakupy w Polstal na pewno będziesz zadowolony z wyrobu. Dostarczamy pręty ciągnione na Śląsk i nie tylko. Sprawdź nasz asortyment!