Rury konstrukcyjne

Rury konstrukcyjne to elementy pozwalające na łączenie poszczególnych części konstrukcji w przemyśle budowlanym, artystycznym, technicznym czy koncepcyjnym. Swoje zastosowanie znajdą między innymi jako słupki ogrodzeniowe czy balustradowe. Pozwalają one na tworzenie z nich stabilnych konstrukcji stalowych wykorzystywanych w różnych warunkach przemysłowych. Ten typ rur może służyć również jako elementy spajające. Ponadto materiał ten świetnie się sprawdzi przy produkcji różnego typu podpór w namiotach handlowych czy halach magazynowych. Ich zastosowanie to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale i wytrzymałości czy stałości formy przy zachowaniu minimalistycznego wyglądu.

Produkcja i obróbka rur konstrukcyjnych

Proces produkcyjny uzależniony jest od rodzaju produkowanej rury konstrukcyjnej — w wersji ze szwem i rury bez szwu. Typ produktu wskazuje na możliwości zastosowania optymalnej metody. Wybór ten obejmuje walcowanie na gorąco lub ciągnione na zimno, których technologia ma bezpośredni wpływ na właściwości mechaniczne i precyzję wykonania. W zależności od zawartości procentowej dodatkowych pierwiastków stal może być zaklasyfikowana do stali niskostopowych i drobnoziarnistych. Rozwój branży metalurgicznej i stalowej pozwala wykorzystywać procesy takie jak cynkowanie — czyli nakładanie dodatkowej warstwy zabezpieczającej przed korozją.

Zakres operacji mających na celu polepszenie właściwości fizycznych i chemicznych lub modyfikację rozmiarów rur konstrukcyjnych obejmuje również obróbkę spawalniczą. Ten sposób obróbki pozwala na dopasowanie rozmiarów produktu zgodnie z indywidualnymi, niestandardowymi oczekiwaniami, nie tracąc przy tym właściwości rur mechanicznych. Nasze wyroby hutnicze, w tym rury konstrukcyjne, powstają na podstawie przetestowanego, ściśle kontrolowanego i wynikającego z wieloletniego doświadczenia procesu produkcyjnego. Stale konstrukcyjne powstające wg normy N-EN 10027-2: 1994 nadaje każdemu gatunkowi stali konkretny numer złożony z pięciu cyfr w układzie.

Nasz oferta na rury stalowe konstrukcyjne

Od lat jesteśmy główną hurtownią rur stalowych konstrukcyjnych na rynku. Każdego dnia firma Polstal zaopatruje setki klientów w wysokogatunkowe rury wykonane z najwyższą starannością i precyzją. Należymy do ścisłej czołówki hurtowni stali i wyrobów hutniczych, posiadając wieloletnie doświadczenie w branży. Bogaty i odpowiednio dobrany asortyment Polstal jest wynikiem zaawansowanego technologicznie procesu produkcyjnego i specjalistycznej kontroli jakości, a także specjalistycznej wiedzy pracowników. W naszej ofercie znajdują się rury stalowe konstrukcyjne o różnych wymiarach i opcjach, a w tym:

  • rury konstrukcyjne ze szwem i bezszwowe, 
  • rury stalowe konstrukcyjne o grubości ścianek od 1,6 do 30 mm, 
  • rury stalowe o gęstości 7,85 kg/dm3.

W naszej ofercie znajduje się również duży wybór rur stalowych przewodowych. Klientów zainteresowanych ofertą hurtowni Polstal, zachęcamy do kontaktu!