Wyroby ze stali specjalnej

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wyroby ze stali węglowej, ale również szeroką gamę produktów wykonanych ze stali specjalnej. Nasza firma jest w stanie sprowadzić różnorodne materiały nietypowe i trudnodostępne, przeznaczone do specyficznych zastosowań. Potrzebujesz wyrobu ze stali specjalnej o wyjątkowych parametrach? Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Czym jest stal specjalna?

Tam, gdzie panują specyficzne warunki środowiskowe czy wysokie obciążenia, zwykła stal nie wystarczy – potrzebna jest stal specjalna, czyli stworzona do specjalnych zastosowań. Wyróżnia się ona dużą ilością dodatków stopowych, a powstaje ona w wyniku bardzo skomplikowanej obróbki cieplnej. Sprawia to, że jej cena jest wysoka, co wpływa na ograniczony zakres jej stosowania. Wśród stali specjalnych wyróżniamy:

Poszczególne gatunki stali specjalnych różnią się rodzajem wykorzystanych w ich produkcji domieszek. Przykładowo, głównym dodatkiem do stali nierdzewnej jest chrom, w stali żaroodpornej i żarowytrzymałej poza chromem występuje również krzem i aluminium, z kolei stal odporna na zużycie wyróżnia się podwyższoną zawartością manganu.

Poznaj nasze wyroby ze stali specjalnej

W ofercie Polstalu znajdziesz wysokiej jakości wyroby ze stali specjalnej, pochodzące od renomowanych, polskich i zagranicznych producentów. Specjalizujemy się w dostawach materiałów nietypowych, trudnodostępnych, przeznaczonych do specjalnych zastosowań. Nasza podstawowa oferta uzupełniona została o następujące pozycje:

  • blachy z walcowania na wymiary ścisłe,
  • blachy trudnościeralne typu QUARD 400, 450 oraz 500,
  • blachy o podwyższonej wytrzymałości S690QL,
  • pręty okrągłe w gatunkach 45, 40H, 40HM, 16HG oraz 35HGS,
  • ceowniki i kątowniki zimnogięte,
  • profile zamknięte gorącowalcowane,
  • dwuteowniki typu IKS oraz HKS.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi wyrobami ze stali specjalnej, skontaktuj się z nami.