Pręty ciągnione okrągłe

Pręt ciągniony jest produktem, który tworzony jest z niezwykłą precyzją. Pręt po obróbce jest materiałem o obniżonej elastyczności względem materiału początkowego i traci również na średnicy, jednak staje się bardziej wytrzymały i współcześnie jest niezbędny w wielu działach produkcji. Jako producent prętów ciągnionych jesteśmy w stanie oferować szeroki wybór prętów ciągnionych w Katowicach i okolicach o różnych parametrach w zależności od potrzeb klienta w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą prętów ciągnionych.

Proces ciągnienia prętów - jak wygląda?

Pręt stalowy ciągniony może wydawać się jednym z podstawowych budulców w wielu gałęziach przemysłu, jednak na jego powstawanie składa się kilka skomplikowanych etapów obróbki. Aby pręt ciągniony został wykonany prawidłowo, niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu hutniczego, ale i również odpowiedniej wiedzy oraz zespołu o konkretnych umiejętnościach. Jest to materiał, który został wydłużony mechanicznie względem surowego produktu kosztem zmniejszenia jego średnicy (fi). Produkt tworzony jest zazwyczaj na gorąco, jednak niekiedy dopuszczalna jest możliwość tworzenia pręta ciągnionego na zimno. Po specjalistycznej obróbce pręt ciągniony wyróżnia się dużą wytrzymałością, jednak może posiadać mniejsze możliwości pod względem elastyczności. Cena pręta ciągnionego uzależniona jest od specyfiki konkretnego zamówienia. W procesie ciągnienia można wykorzystywać m.in. ciągadło. Podczas ciągnienia ważne jest zapewnienie wysokiej dokładności wymiaru na całej długości prętów stalowych.

Zastosowanie prętów ciągnionych ze stali

Pręty ciągnione znajdują szerokie zastosowanie. Pręt ciągniony jest produktem bardzo pożądanym wśród przedstawicieli wielu branż, ponieważ materiał ten pozwala na dowolne modyfikacje i łączenia. Główną jego cechą jest odporność na korozję oraz niewrażliwość na czynniki zewnętrzne. Pręty ciągnione kwadratowe, czy okrągłe o różnej średnicy wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie niezbędna jest najwyższa precyzja wykonania. Wśród branż warto wymienić m.in. przemysł meblarski, czy branżę motoryzacyjną. Jest to niezastąpiony materiał w trakcie budowy maszyn przemysłowych oraz budowy systemów ogrodzeniowych, czy innych konstrukcji.

Pręty ciągnione w atrakcyjnej cenie

Pręty ciągnione charakteryzują się okrągłą średnicą w przekroju, która pozwala na uzyskanie czystej, precyzyjnej i gładkiej powierzchni, co minimalizuje późniejsze etapy obróbki wykończeniowej. Pręty okrągłe ciągnione są produktami bezkonkurencyjnymi na współczesnym rynku materiałotwórczym, ponieważ tworzenie ich formy jest bardzo precyzyjne i umożliwiające regulację kształtu, średnicy czy długości.

Szybka dostawa od producenta prętów ciągnionych do Katowic i innych miast

Do produkcji prętów wykorzystujemy zaawansowany i nowoczesny sprzęt oraz najlepsze gatunki stali. Jako sprawdzony producent wyrobów hutniczych z pozycją lidera na polskim rynku Polstal posiada w swojej ofercie najwyższej jakości pręty ciągnione sześciokątne, pręty stalowe ciągnione, pręty okrągłe ciągnione, pręty ciągnione h9 i pręty zbrojeniowe, a także setki innych produktów. Zapewniamy fachowe doradztwo, konkurencyjne ceny i kompleksową obsługę. Decydując się na zakupy w Polstal na pewno będziesz zadowolony z wyrobu. Odwiedź nas i przekonaj się sam!