Pręt kuty 42CrMo4 (40 HM-T)

Ze stali 42CrMo4+QT wykonać można pręty kute okrągłe, kwadratowe i płaskie. W Polstal sprzedajemy każdy z tych rodzajów, gwarantując klientom wytrzymałość, twardość oraz małą podatność na pękanie i obciążenia proponowanych produktów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wysokiej jakości prętów ze stali specjalnej!

Charakterystyka i zastosowanie stali 40HM

Stal 40HM nadaje się do ulepszania cieplnego przede wszystkim przez wzgląd na podatność na obróbkę mechaniczną i cieplną, a także hartowność (podatność na hartowanie). Ten gatunek (gat) stali wykazuje właściwości pożądane z punktu widzenia przemysłu naftowego. Co ważne - powierzchnia stali stopowej 40HM nie nadaje się do spawania. Stal 40 HM stosowana jest przy produkcji części turbin takich jak: koła zębate, wały korbowe, wirniki czy łączniki rur. Może być również użyta na części przy sporym obciążeniu.

Rodzaje dostępnych prętów 42CrMo4

Pręty kute wykonane ze stali znajdujące się w naszej ofercie dostępne są w trzech rodzajach przekrojów: okrągłym, kwadratowym i płaskim oraz różnych jego szerokościach (mm). Szczegółowych danych udzielają eksperci Polstal, dla których zadowolenie klienta jest najważniejsze. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą pozostałych wyrobów hutniczych firmy Polstal.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? A może masz jakieś pytania? Zachęcamy do kontaktu!