Profile stalowe

W naszych dedykowanych magazynach posiadamy setki wyrobów ze stali, w tym profili stalowych, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Gwarantujemy sprzedaż wysokogatunkowych produktów w standardowych i niestandardowych rozmiarach, tak by każdy klient znalazł w hurtowni wyrobów hutniczych Polstal to, czego potrzebuje. Oferujemy profile metalowe w wybranym kształcie (kwadratowym lub prostokątnym) i grubości ścianki. Jeżeli chcesz poznać cennik profili stalowych kwadratowych to zapraszamy do kontaktu. Poznaj szczegóły proponowanej oferty oraz usług.

Profile stalowe - produkty w ofercie

  • profile stalowe zamknięte,
  • profile stalowe grubościenne,
  • profile HEA.

Kształtowniki stalowe zamknięte oferujemy w gotowych odcinkach w różnych wariantach rozmiarowych - w zależności od zapotrzebowania i oczekiwań klienta. W ten sposób przygotowana oferta pozwala na wyłonienie odpowiedniej wersji i jej perfekcyjne dopasowanie. Produkty ze stali, w tym profile stalowe zamknięte znajdują zastosowanie w różnego typu konstrukcjach stalowych, w przemyśle, branży budowniczej jako elementy wykończeniowe budynków oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest konstrukcyjne wsparcie stworzone na wzór rusztowania.

Profile grubościenne to rodzaj stalowych profili powstały w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania klientów, którzy poszukiwali trwalszych i masywniejszych rozwiązań. Dzięki grubszym ściankom profile te stosowane są w wymagających warunkach - na zewnątrz np. jako elementy wykończeniowe kontenerów. Dodatkowo profile grubościenne stosowane są również jako dodatkowe wsparcie w budowlach wykonanych z drewna czy dodatkowa ochrona łączeń narażonych na uszkodzenia mechaniczne.

Właściwości i zastosowanie profili stalowych

W zależności od parametrów takich jak: długość, głębokość, szerokość profili oraz grubość  ścianek, kształtowniki stalowe znajdują zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Ich wymiary mają bezpośredni wpływ na wytrzymałość i stabilność całej konstrukcji, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na specyfikę profili ze stali.

Do głównych i najbardziej cenionych właściwości profili stalowych należą m.in.:

  • ponadprzeciętna twardość,
  • wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie,
  • podatność na obróbkę na ciepło i zimno,
  • sprężystość i ciągliwość,
  • podatność na spawanie.

Ze względu na pożądane we współczesnym świecie właściwości profili stalowych, są one chętnie wykorzystywane w budownictwie - jako wzmocnienia całych konstrukcji lub elementy łączący pozostałe detale tzw. suchej zabudowy. Stelaż współtworzony przez profil stalowy jest doskonałym wsparciem dla ścian działowych, stropów o różnym przeznaczeniu, a także sufitów podwieszanych. Ten rodzaj profili można również spotkać w szeroko pojętej branży przedmiotów do użytku codziennego i architektonicznego, np. jako elementy bram lub okien.

Profile stalowe znajdujące się w ofercie są podatne na metody obróbki, dzięki temu nadają się do spawania, cięcia oraz nawiercania. Dbamy o to, aby każdy klient hurtowni Polstal mógł perfekcyjnie dopasować produkt do jego przeznaczenia.

Kontakt

Dowiedz się więcej o naszej ofercie profili zamkniętych

Profile grubościenne - cechy i przeznaczenie

Profile grubościenne posiadają cechy tożsame z wyżej wymienionymi profilami stalowymi, z tą jednak różnicą, że pierwsze z nich cechują się masywniejszymi ściankami zewnętrznymi. Pomimo jednakowego składu chemicznego klient zaopatrujący się w profile grubościenne może oczekiwać większej wytrzymałości na ściskanie/rozciąganie, twardości czy odporności na wymagające czynniki zewnętrzne i środowiska wodne.

Dostępne w ofercie profile grubościenne są wykorzystywane na szeroką skalę w budownictwie - przy procesie produkcyjnym nad balustradami lub do masywnych ogrodzeń obiektów. Z tego rodzaju profili korzysta się również podczas realizacji projektów zabudów.

Profile zamknięte - specyfika i możliwości zastosowania

Przemysł wytwórczy poza wymienionymi profilami stalowymi i grubościennymi, przewidział również miejsce dla profili zamkniętych. Ich specyfika jest zbliżona do poprzednich, jednak ze względu na kształt i odmienne parametry profile zamknięte z otworami posiadają inne przeznaczenie. Są one wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle elektrycznym, klimatyzacyjnym i budownictwie, stanowiąc niezastąpione wsparcie przy pracach, gdzie wymaga się swobodnego  ruchu powietrza (np. przy klimatyzacjach lub wentylacjach), a także robotach elektrycznych czy wodnokanalizacyjnych.

Należy pamiętać, że profile zamknięte i profile grubościenne nie są stosowane samodzielnie, w zamian tego stanowią wzmacniający element konstrukcji budowlanych jako ramy, wiaty, stojaki, przęsła oraz kratownice.

Sklep

Kup w naszym sklepie kształtowniki stalowe

Wybór kształtowników stalowych

Zarówno stalowe kształtowniki zamknięte, jak i profile grubościenne znajdujące się w naszej ofercie spełniają standardy obowiązujące światowej klasy hurtowni stali i wyrobów hutniczych. Dobór i zastosowanie odpowiednich profili stalowych do urządzenia, konstrukcji lub innego obiektu pozwalają na osiągnięcie optymalnych efektów pracy. Zachęcamy do zapoznania się z resztą prezentowanej oferty, w której posiadamy również wysokogatunkowe stalowe kątowniki, blachy oraz rury.

Cena - ile kosztuje profil stalowy?

Ceny profili stalowych za metr są niezwykle różne i często zależne również od miejsca, w którym dokonujesz zakupu. Na cenę profilu kwadratowego stalowego mają wpływ także jego parametry. Cena profili stalowych i wymiary również mają znaczenie. Tanie profile stalowe czekają na Ciebie w ofercie Polstal. Najlepsze ceny to nasz priorytet. Sprawdź cenę za metr kształtowników stalowych, poznaj cennik profili stalowych i złóż zamówienie. Polstal oferuje sprzedaż profili stalowych wysokiej jakości - przekonaj się! Jeżeli interesują Cię odporne materiały w atrakcyjnych cenach to sprawdź naszą ofertę i napisz do naszego zespołu obsługi klienta.

Gdzie kupić profile stalowe?

Jako sprawdzona hurtownia profili stalowych nie tylko jesteśmy w stanie zaproponować atrakcyjną cenę profili stalowych, ale również możesz je u nas zamówić zarówno stacjonarnie, przez wiadomość e-mail, rozmowę telefoniczną, jak i online za pomocą naszego sklepu internetowego - wystarczy kliknąć wybrany towar i dostarczymy go na terenie całej Polski. Ponadto Polstal dba o to, by najwyższa jakość, precyzja wykonania i wytrzymałość profili szły w parze z konkurencyjnymi cenami. Duża dostępność produktów oraz szereg zadowolonych kontrahentów to największe potwierdzenie, że nasze ceny profili stalowych kwadratowych są atrakcyjne. Interesuje Cię cennik profili stalowych zamkniętych? Chcesz uzyskać informację o cenie kształtowników stalowych? Sprawdź, jakie w ofercie znajdują się profile i skontaktuj się z działem handlowym w celu omówienia Twoich indywidualnych wymagań.