Kształtowniki i profile stalowe

W naszych dedykowanych magazynach posiadamy setki wyrobów ze stali, w tym profili stalowych, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Gwarantujemy sprzedaż wysokogatunkowych produktów w standardowych i niestandardowych rozmiarach, tak by każdy klient znalazł w hurtowni wyrobów hutniczych Polstal to, czego potrzebuje. Poznaj szczegóły naszej oferty.

Profile stalowe, które posiadamy w stałej ofercie

  • profile stalowe zamknięte,
  • profile stalowe grubościenne,
  • profile HEA.

Kształtowniki stalowe zamknięte oferujemy w gotowych odcinkach w różnych wariantach rozmiarowych - w zależności od zapotrzebowania i oczekiwań klienta. W ten sposób przygotowana oferta pozwala na wyłonienie odpowiedniej wersji i jej perfekcyjne dopasowanie. Produkty ze stali, w tym profile stalowe zamknięte znajdują zastosowanie w różnego typu konstrukcjach stalowych, w przemyśle, branży budowniczej jako elementy wykończeniowe budynków oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest konstrukcyjne wsparcie stworzone na wzór rusztowania.

Profile grubościenne to rodzaj stalowych profili powstały w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania klientów, którzy poszukiwali trwalszych i masywniejszych rozwiązań. Dzięki grubszym ściankom profile te stosowane są w wymagających warunkach - na zewnątrz np. jako elementy wykończeniowe kontenerów. Dodatkowo profile grubościenne stosowane są również jako dodatkowe wsparcie w budowlach wykonanych z drewna czy dodatkowa ochrona łączeń narażonych na uszkodzenia mechaniczne.

Właściwości i zastosowanie profili stalowych

W zależności od parametrów takich jak: długość, głębokość, szerokość profili oraz grubość  ścianek, kształtowniki stalowe znajdują zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Ich wymiary mają bezpośredni wpływ na wytrzymałość i stabilność całej konstrukcji, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na specyfikę artykułów ze stali.

Do głównych i najbardziej cenionych właściwości profili stalowych należą m.in.:

  • ponadprzeciętna twardość,
  • wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie,
  • podatność na obróbkę na ciepło i zimno,
  • sprężystość i ciągliwość,
  • podatność na spawanie.

Ze względu na pożądane we współczesnym świecie właściwości profili stalowych, są one chętnie wykorzystywane w budownictwie - jako wzmocnienia całych konstrukcji lub elementy łączący pozostałe detale tzw. suchej zabudowy. Stelaż współtworzony przez profil stalowy jest doskonałym wsparciem dla ścianek działowych, stropów o różnym przeznaczeniu, a także sufitów podwieszanych. Ten rodzaj profili można również spotkać w szeroko pojętej branży przedmiotów do użytku codziennego i architektonicznego, np. jako elementy bram lub okien.

Profile stalowe znajdujące się w naszej ofercie są podatne na metody obróbki, dzięki czemu nadają się do spawania, cięcia oraz nawiercania. Dbamy o to, aby każdy klient hurtowni Polstal mógł perfekcyjnie dopasować produkt do jego przeznaczenia.

Kontakt

Dowiedz się więcej o naszej ofercie profili zamkniętych

Profile grubościenne - cechy i przeznaczenie

Profile grubościenne posiadają cechy tożsame z wyżej wymienionymi profilami stalowymi, z tą jednak różnicą, że pierwsze z nich cechują się masywniejszymi ściankami zewnętrznymi. Pomimo jednakowego składu chemicznego klient zaopatrujący się w profile grubościenne może oczekiwać większej wytrzymałości na ściskanie/rozciąganie, twardości czy odporności na wymagające czynniki zewnętrzne i środowiska wodne.

Dostępne w naszej ofercie profile grubościenne są wykorzystywane na szeroką skalę w budownictwie - przy procesie produkcyjnym nad balustradami czy masywnymi ogrodzeniami obiektów. Z tego rodzaju profili korzysta się również przy realizowaniu projektów zabudów.

Profile zamknięte - specyfika i możliwości zastosowania

Przemysł wytwórczy poza wymienionymi profilami stalowymi i grubościennymi, przewidział również miejsce dla profili zamkniętych. Ich specyfika jest zbliżona do poprzednich, jednak ze względu na kształt i odmienne parametry profile zamknięte z otworami posiadają inne przeznaczenie. Są one wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle elektrycznym, klimatyzacyjnym i budownictwie, stanowiąc niezastąpione wsparcie przy pracach, gdzie wymaga się swobodnego  ruchu powietrza (np. przy klimatyzacjach lub wentylacjach), a także robotach elektrycznych czy wodnokanalizacyjnych.

Należy pamiętać, że profile zamknięte i profile grubościenne nie są stosowane samodzielnie, w zamian tego stanowią wzmacniający element konstrukcji budowlanych jako ramy, wiaty, stojaki, przęsła oraz kratownice.

Sklep

Kup w naszym sklepie kształtowniki stalowe

Wybór kształtowników stalowych

Zarówno kształtowniki zamknięte, jak i profile grubościenne znajdujące się w naszej ofercie spełniają standardy obowiązujące światowej klasy hurtowni stali i wyrobów hutniczych. Dobór i zastosowanie odpowiednich profili stalowych do urządzenia, konstrukcji lub innego obiektu pozwalają na osiągnięcie najbardziej optymalnych efektów pracy. Zachęcamy do zapoznania się z resztą naszej oferty, w której posiadamy również wysokogatunkowe stalowe kątowniki, blachy oraz rury.

Polstal dba o to, by najwyższa jakość, precyzja wykonania i wytrzymałość profili szły w parze z konkurencyjnymi cenami. Dodatkowo nasi pracownicy są w pełni odpowiedzialni za proces produkcyjny, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad asortymentem. Sprawdź naszą aktualną ofertę i skontaktuj się ze sprzedawcą w celu omówienia Twoich indywidualnych wymagań.